HOŞGELDİNİZ

idcNemrut Körfezi’ndeki limancılık faaliyetimiz 1983 yılında NEMTAŞ NEMRUT LİMAN İŞLETMELERİ A.Ş. ünvanı altında başlamış olup 14.10.2004 tarihinde bu şirket kısmi bölünmeye uğramış ve limancılık faaliyetleri için İDÇ LİMAN İŞLETMELERİ A.Ş. ünvanlı şirket kurulmuştur.

Bölünme sonucu nitelikli personelin ve yüksek teknolojili ekipmanın tamamı şirketimizde kalmıştır ve şirketimiz yaklaşık otuz yılın verdiği tecrübe ile faaliyetlerine devam etmektedir.


Şirketimizin ana faaliyet konuları;

• Liman yükleme boşaltma hizmetleri,
• Deniz acenteliği,
• Gemi kiralama komisyonculuğu,
• Antrepo işletmeciliği,
• Kumanyacılık,
olarak sayılabilir.

İskelemizin asıl tesis edilme ve işletilme amacı, büyük ortağımız olan İzmir Demir Çelik Sanayi Anonim Şirketi’nin ithalat ve ihracaizdemirt işlemlerinin hızlı ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesidir. Bunun yanında personelimizin üstün tecrübesi ve iş makinesi parkımızın kapasitesinin oldukça yüksek olması üçüncü şahıslara da hizmet verme olanağı sağlamaktadır.
Limanımız uluslararası güvenlik kodu olan ISPS koda uygunluk belgesine sahiptir ve yine iskelemizde uluslararası standartlara uygun şekilde 24 saat özel güvenlik sistemi ile birlikte gece-gündüz kapalı devre kamera takip sistemi uygulaması mevcuttur.

MİSYONUMUZ;

Dünya denizciliği tarafından tanınan,bilinen bir liman işletmecisi olabilmek için,güvenli,çevreci,hızlı ve yüksek kalitede liman hizmetini devam ettirmek ve müşterilerimizle uzun süreli işbirliğine dayanan güvenilir ilişkiler kurmak.

VİZYONUMUZ;

En iyi ve en hızlı iş çözümleri ile limancılıkta mükemmeliyeti başarmak ve tam anlamıyla gerçek bir liman işletme yönetimi uzmanlığı ile müşterilerimize profesyonel hizmet sunumunda bulunmak.

İDC LİMAN İŞLETMELERİ ® 2011 -